Dolnośląskie Podkategoria: Dolnośląskie

1 · 2 · 3 · następna strona »
 • Bajka Miś uszatek »

  Literatura dla milusińskich i młodzieży przeważnie posiada wartość: wychowawczą - konflikty między głównymi bohaterami opierają się na wyraźnie zarysowanym przeciwstawieniu działań pożądanych, czyli "pozytywnych" i niepożądanych, czyli "negatywnych"; celem takiego ujęcia jest wyrobienie u młodego czytelnika z ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 25 10 2013
 • Stacyjkowo »

  Początki literatury pisanej z konstatują o młodych czytelnikach sięgają XVIII w. Uprzednio taka literatura nie istniała, młodzież czytała te same książki co dorośli, najwyżej rodzice i opiekunowie nadzorowali wybór lektur. Wręcz baśnie i bajki pisano dla dorosłych.I choć poprzednio nie powstawały książki pisane jedynie dla dziat ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 26 10 2013
 • Stacyjkowo »

  Literatura dla milusińskich i młodzieży przeważnie posiada wartość: wychowawczą - konflikty między głównymi bohaterami opierają się na wyraźnie zarysowanym przeciwstawieniu działań pożądanych, czyli "pozytywnych" i niepożądanych, czyli "negatywnych"; celem takiego ujęcia jest wyrobienie u młodego czytelnika z ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 24 10 2013
 • Wesele w plenerze Wrocław »

  Wesele w plenerze Wrocław zapraszaStaropolskim zwyczajem każda młoda para w dniu zaślubin, to znaczy w dniu zawarcia sakramentu małżeństwa, zaprasza swoicg gości na uroczystość weselną, na której wszyscy bawią się do białego rana. Wesele w plenerze Wrocław niekiedy nie może sprostać takim oczekiwaniom, gdyż tutejszy zgiełk, kork ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 20 08 2013
 • Xiaolin pojedynek mistrzów 2013 »

  Xiaolin pojedynek mistrzów Gatunek powstał w starożytnej Grecji - motywy zwierzęce pojawiały się tam już w VIII/VII w. p.n.e. w twórczości Hezjoda i Stesichora. Jednakże powstanie i rozwój gatunku wiąże się przede wszystkim z żyjącym w VI w. p.n.e. niewolnikiem Ezopem, który miał skomponować kolekcja pisanych prozą bajek zwierzę ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 23 10 2013
 • Gumisie »

  Gumisie - krótki utwór literacki zawierający morał (pouczenie), może być wierszowany, czasem żartobliwy. Morał może znajdować się na początku lub na końcu utworu lub wynikać z jego treści. Bardzo ważną cechą filmy animowane jest alegoryczność. Bohaterami bajek mogą być Ci, a również zwierzęta, przedmioty i zjawiska, które uosabi ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 19 10 2013
 • Fineasz i Ferb »

  Literatura dla milusińskich i młodzieży w Polsce Jedną z pierwszych pisarek polskich, które zaczęły pisać ten rodzaj literatury była Klementyna Hoffmanowa. Była ona twórczynią pierwszego polskiego dzienniki dziecięcego, noszącego tytuł Rozrywki dla pociech. Pismo to ukazywało się w latach 1824-1828 a na jego łamach publikowano m ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 22 10 2013
 • Muminki Bajka »

  Literatura dla dziatwa i młodzieży w Polsce Jedną z pierwszych pisarek polskich, które zaczęły pisać ten rodzaj literatury była Klementyna Hoffmanowa. Była ona twórczynią pierwszego polskiego czasopisma dziecięcego, noszącego tytuł Rozrywki dla przychówku. Pismo to ukazywało się w latach 1824-1828 a na jego łamach publikowano m. ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 20 10 2013
 • Marta mówi »

  Marta mówi. Gatunek powstał w starożytnej Grecji - motywy zwierzęce pojawiały się tam już w VIII/VII w. p.n.e. w twórczości Hezjoda i Stesichora. Jednak powstanie i rozwój gatunku wiąże się głównie z żyjącym w VI w. p.n.e. niewolnikiem Ezopem, który miał skomponować kolekcja pisanych prozą bajek zwierzęcych. W V w. p.n.e. pojawi ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 18 10 2013
 • Kim Kolwiek »

  Kim Kolwiek Gatunek powstał w starożytnej Grecji - motywy zwierzęce pojawiały się tam już w VIII/VII w. p.n.e. w twórczości Hezjoda i Stesichora. Jednak powstanie i rozwój gatunku wiąże się przede wszystkim z żyjącym w VI w. p.n.e. niewolnikiem Ezopem, który miał skomponować kolekcja pisanych prozą bajek zwierzęcych. W V w. p.n. ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 17 10 2013
 • Klub Przyjaciół Myszki Miki »

  Wielką sławą cieszyły się baśnie Duńczyka Hansa Christiana Andersena, powstające na przestrzeni lat 1835-1872. Pomiędzy nich zostały: Brzydkie kaczątko, Królowa śniegu, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Słowik, Nowe szaty cesarza, Mała Syrenka, Księżniczka na ziarnku grochu, Świniopas, Stokrotka, Imbryk, Stara latarnia. Mimo ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 24 10 2013
 • Mój mały kucyk »

  Mój mały kucyk Gatunek powstał w starożytnej Grecji - motywy zwierzęce pojawiały się tam już w VIII/VII w. p.n.e. w twórczości Hezjoda i Stesichora. Natomiast powstanie i postęp gatunku wiąże się głównie z żyjącym w VI w. p.n.e. niewolnikiem Ezopem, który miał skomponować zbiór pisanych prozą bajek zwierzęcych. W V w. p.n.e. po ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 26 10 2013
 • Fineasz i Ferb »

  Fineasz i Ferb- krótki utwór literacki zawierający morał (pouczenie), może być wierszowany, czasem żartobliwy. Morał może znajdować się na początku lub na końcu utworu lub wynikać z jego informacji. Bardzo ważną cechą filmy animowane jest alegoryczność. Bohaterami bajek mogą być kobiety i mężczyźni, a również zwierzęta, przedmio ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 30 10 2013
 • Fifi niezapominajka »

  Początki literatury pisanej z konstatują o młodych czytelnikach sięgają XVIII w. Wcześniej taka literatura nie istniała, młodzież czytała te same książki co dorośli, najwyżej rodzice i opiekunowie nadzorowali wybór lektur. Wręcz baśnie i bajki pisano dla dorosłych.I choćby wcześniej nie powstawały książki pisane wyłącznie dla po ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 21 10 2013
 • Fifi niezapominajka »

  Literatura dla milusińskich i młodzieży zazwyczaj posiada wartość:fifi niezapominajkawychowawczą - konflikty między głównymi bohaterami opierają się na wyraźnie zarysowanym przeciwstawieniu działań pożądanych, czyli "pozytywnych" i niepożądanych, czyli "negatywnych"; celem takiego ujęcia jest wyrobienie u mło ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 26 10 2013
 • Muminki »

  Muminki Gatunek powstał w starożytnej Grecji - motywy zwierzęce pojawiały się tam już w VIII/VII w. p.n.e. w twórczości Hezjoda i Stesichora. Natomiast powstanie i postęp gatunku wiąże się przede wszystkim z żyjącym w VI w. p.n.e. niewolnikiem Ezopem, który miał skomponować zbiór pisanych prozą bajek zwierzęcych. W V w. p.n.e. p ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 18 10 2013
 • Sąsiedzi »

  Wśród młodszych czytelników dużą popularność zdobyła książka Stanisława Pagaczewskiego, pt. Porwanie Baltazara Gąbki. Jest to powieść opowiadająca o przygodach Smoka Wawelskiego, który na prośbę księcia Kraka wyrusza w misję ratunkową do Krainy Deszczowców. Ich misją jest uwolnienie profesora Baltazara Gąbki, którego uwięził Naj ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 19 10 2013
 • Firma kateringowa z warszawy »

  Poszukujesz firmy, która trudni się specjalistycznym zapewnianiem posiłków na rozmaite uroczystości? Chciałbyś mieć pewność, iż zaplanowane przyjęcie okaże się udane i nie będziesz musiała martwić się nadzorowaniem gotowania przez zatrudnione osoby? Świetnie trafiłaś! Profesjonalna firma zapewniająca catering warszawa zajmie się ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 29 07 2012
 • Dino Pociąg »

  Dino Pociąg Gatunek powstał w starożytnej Grecji - motywy zwierzęce pojawiały się tam już w VIII/VII w. p.n.e. w twórczości Hezjoda i Stesichora. Natomiast powstanie i rozwój gatunku wiąże się głównie z żyjącym w VI w. p.n.e. niewolnikiem Ezopem, który miał skomponować zbiór pisanych prozą bajek zwierzęcych. W V w. p.n.e. pojawi ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 18 10 2013
 • Bajka Smerfy »

  Literatura dla pociech i młodzieży przeważnie posiada wartość: wychowawczą - konflikty między głównymi bohaterami opierają się na wyraźnie zarysowanym przeciwstawieniu działań pożądanych, czyli "pozytywnych" i niepożądanych, czyli "negatywnych"; celem takiego ujęcia jest wyrobienie u młodego czytelnika zdolno ... szczegóły wpisu »

  Data dodania: 24 10 2013
1 · 2 · 3 · następna strona »

Powiązane tagi

Dolnośląskie - nowa strona:

Adres:
Polecamy Parasole reklamowe, ró?nego rodzaju.   Tylko u nas Akcesoria do Komputera , róznego rodzaju.   Polecamy Plandeki okryciowe, wysokiej jakosci.  

Warning: mysql_close(): no MySQL-Link resource supplied in /home/katalogi/domains/zcj.pl/public_html/index.php on line 122